Rozptylové charakteristiky trysek

Rozdílná velikost a rychlost kapek je dána několika faktory: tvarem a velikostí otvoru trysky a tlakem.

Rozptylové charakteristiky trysek Lechler staví na údajích o velikosti kapek a klasifikaci podle kategorií definovaných BCPC (Britská rada pro ochranu plodin). Analýzy velikosti kapek od firmy Lechler se řídí mezinárodními standardními metodami používajícími moderní stupnice větru. Tento přístup poskytuje komplexní typovou specifikaci charakteristiky rozptylu pro každý typ trysky a definuje potřebný tlak v závislosti na velikosti a rychlosti kapek. Trysky jsou zařazovány do různých kategorií dle velikosti kapek (velmi jemné, jemné, střední, velké, velmi velké, extrémně velké), které jsou uvedeny v základním popisu trysek. Takto se dají lépe porovnávat různé trysky pro různé postřikové tlaky.

Podle velikosti kapek a oblastí využití exitují následující kategorie:

  • velmi/extrémně velké kapky, např. trysky ID, IDN, a IDK, IDKN, IDKT pro tekutá hnojiva a chemikálie na ochranu rostlin při použití protiúletových a úsporných technik ošetření
  • velké kapky, např. trysky ID, IDN a IDK, IDKN, IDKT pro tekutá hnojiva a nízkoúletovou aplikaci chemických prostředků pro ochranu rostlin
  • střední kapky, např. IDK, IDKT a LU trysky aplikace chemických prostředků na ochranu rostlin při aplikaci snižující úlety
  • jemné kapky, např. tryska LU s přesně stanoveným cílem postřiku; vyšší riziko úletu
  • velmi jemné kapky, např. tryska s dvojitým plochým paprskem ( DF) a dutým kuželem (TR), které se používají tam, kde jsou velmi striktní požadavky na účinnost a průnik látky do plodin pod uzavřeným listovím; zde je velké riziko úletu při špatných povětrnostních podmínkách.

Při stejném tlaku dává každá tryska jinou velikost kapek. Spektrum velikosti kapek přitom napodobuje rozvržení četnosti odpovídající podílu kapek. Nejdůležitějším ukazatelem je zde střední objemový průměr (IQR - mezikvartilové rozpětí), který znamená, že každých 50% aplikovaného množství postřiku (v l/min nebo l/ha) se skládá z větších příp. menších kapek, než je existující udaná velikost kapek. 10% objemový průměr je hodnota sloužící jako měřítko podílu jemných kapek čímž poskytuje informaci o možnosti potenciálního úletu dané trysky.

Zvýšení postřikového tlaku způsobuje redukci středního objemového průměru a 10% objemového průměru. Čím vyšší je kalibr trysky tím vyšší je střední objemový průměr a 10% objemový průměr.

Tabulky s údaji o velkosti kapek trysek Lechler vám na požádání poskytneme.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

POSTŘIKOVAČE MGM

MGM Holešov

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi v eshopu
Stiskni pro hledání
Výhody FD trysky pro kapalná hnojiva Výhody FD trysky pro kapalná hnojiva

FD trysky poskytují optimální rozptyl hnojiva a tím i velmi dobrou ochranu rostlin před popálením. Viz. tabulka.

Kalkulátor trysek Kalkulátor trysek

Pro zjednodušení výpočtu velikosti trysek je tu pro vás nová aplikace: Kalkulátor trysek. Nový online kalkulátor umožňuje rychlý a snadný výběr optimálního typu a velikosti trysky pro odpovídající postřik.

Katalog k objednávce Katalog k objednávce

Pokud máte zájem o katalog zdarma k vašemu nákupu, připište to prosím do poznámky k vaší objednávce.

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 734 575 148
Email:
Web: MGM - zemědělské trysky
© MGM - zemědělské trysky

Navigace:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.