Údržba trysek a jejich opotřebení

Postřikovací trysky jsou jednou z nejvíce zanedbávaných částí postřikovače. I v zemích s povinným testováním jsou trysky jednou z nejčastějších příčin poruch.

Postřikovací trysky jsou neprávem jednou z nejvíce opomíjených částí postřikovače. I v zemích s povinným testováním postřikovačů jsou trysky jednou z nejčastějších příčin poruch.
Přesto správná volba a funkce postřikovacích trysek je důležitá při přesné aplikaci postřiku. Objem postřiku, velikost kapek a rozložení postřiku na cílové rostlině může velmi ovlivnit účinnost postřiku.

Pokud jsou trysky pouze ucpané, stačí je očistit měkkým kartáčkem - nikdy nepoužívejte tvrdé nebo dokonce kovové předměty k jejich vyčištění. Trysky mají okolo kalibračního otvoru jemně zpracované tenké hrany, které ovládají postřik. I dobné poškození na základě nesprávného čištění může způsobit zvýšený průtok a tím nesprávné rozprostření postřiku.

Jedním ze způsobů stanovení opotřebení trysky je srovnání průtoku z použité trysky s průtokem z trysky nové, stejného typu a velikost. Z tabulek zjistíte průtok trysky nové a porovnáte ho s průtokem trysky použité pomocí přesné nádoby se stupnicí, stopek a přesného tlakoměru upevněného na koncovce trsky.

Postřikovací trysky jsou považovány za nadměrně opotřebované a měly by být nahrazeny v okamžiku, kdy průtok přesáhne hodnotu průtoku nové koncovky o 20%.

Pro kontrolu všech trysek na postřikovači je rychlejší využít možnosti otestování na testovací stanici.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

POSTŘIKOVAČE MGM

MGM Holešov

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi v eshopu
Stiskni pro hledání
Výhody FD trysky pro kapalná hnojiva Výhody FD trysky pro kapalná hnojiva

FD trysky poskytují optimální rozptyl hnojiva a tím i velmi dobrou ochranu rostlin před popálením. Viz. tabulka.

Kalkulátor trysek Kalkulátor trysek

Pro zjednodušení výpočtu velikosti trysek je tu pro vás nová aplikace: Kalkulátor trysek. Nový online kalkulátor umožňuje rychlý a snadný výběr optimálního typu a velikosti trysky pro odpovídající postřik.

Katalog k objednávce Katalog k objednávce

Pokud máte zájem o katalog zdarma k vašemu nákupu, připište to prosím do poznámky k vaší objednávce.

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 734 575 148
Email:
Web: MGM - zemědělské trysky
© MGM - zemědělské trysky

Navigace:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.