V hlavní roli TRYSKA

Při výběru trysek pro postřikování je třeba vycházet z typu kultury pro kterou je postřik určen a samozřejmě z typu postřiku.

Hlavním požadavkem je maximální účinnost postřiku, na kterou má vliv optimální rozložení aplikované látky a hospodárnost (tzn. nízkoztrátové ošetřování s minimálním úletem). Na etiketě postřiku lze zjistit, zda nejsou požadovány zvláštní nároky na aplikaci prostředku (co se týče trysek, podmínek při postřikování ...). Dále je třeba si stanovit množství postřiku (l/min), tlak a pojezdovou rychlost. Pomocí tabulky trysek lze stanovit její vhodný typ.

Trysky tvořící jemné kapičky mají lepší pokryvnost povrchu, ale větší náchylnost k úletu, která se ještě zvyšuje vyšší pojezdovou rychlostí.

Velikost kapek se dá částečně korigovat tlakem v soustavě. Zmenšíte-li tlak v soustavě budou se tvořit větší kapky, ale pokud bude tlak nižší než je doporučený pro určitý typ trysek zmenší se i účinné pokrytí rostlin, což může znamenat nedokonalé a tím i méně účinné postřikování.

 Vhodnou variantou může být výměna trysek za injektorové čili nízkoúletové trysky (ID/IDN, IDK/IDKN, IDKT, ITR). Ty jsou specifické tím, že jejich funkce je ovlivňována přisáváním vzduchu bočními otvory v trysce do postřikové jíchy.  Injektorové trysky odpovídají vysokým požadavkům na techniku snižující  ztráty. Dle úletu jsou rozděleny do několika tříd (50%. 75% a 90% protiúletové třídy). Díky bublinkám v postřiku je dosaženo zřetelně lepšího pokrytí a díky hrubému spektru kapek také nízkému úletu. Tyto trysky jsou vhodné na postřikování ploch u kterých je požadován minimální úlet kvůli ochraně citlivých sousedních kultur nebo v sousedství  vodních ploch.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

POSTŘIKOVAČE MGM

MGM Holešov

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi v eshopu
Stiskni pro hledání
Výhody FD trysky pro kapalná hnojiva Výhody FD trysky pro kapalná hnojiva

FD trysky poskytují optimální rozptyl hnojiva a tím i velmi dobrou ochranu rostlin před popálením. Viz. tabulka.

Kalkulátor trysek Kalkulátor trysek

Pro zjednodušení výpočtu velikosti trysek je tu pro vás nová aplikace: Kalkulátor trysek. Nový online kalkulátor umožňuje rychlý a snadný výběr optimálního typu a velikosti trysky pro odpovídající postřik.

Katalog k objednávce Katalog k objednávce

Pokud máte zájem o katalog zdarma k vašemu nákupu, připište to prosím do poznámky k vaší objednávce.

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 734 575 148
Email:
Web: MGM - zemědělské trysky
© MGM - zemědělské trysky

Navigace:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.